FORMACJA

Zasadniczym zadaniem Akcji Katolickiej jest praca ewangelizacyjna i formacyjna wśród członków, a także w ich otoczeniu. Należy dążyć do jak najpełniejszego poznania ewangelizacyjnych prawd wiary, ich rozumienia i postępowania zgodnie z nimi. W szczególności należy:

• Jako owoc 46 Kongresu Eucharystycznego propagować kult Eucharystii poprzez częste uczestniczenie we Mszy Świętej i przyjmowanie Komunii Świętej oraz adorację Przenajświętszego Sakramentu.
  • Pogłębiać formację duchową poprzez udział w modlitwach, rekolekcjach, dniach skupienia i pielgrzymkach.
  • W odpowiedzi na apel Ojca Świętego uczestniczyć w zorganizowanych cyklicznie (16 dnia każdego miesiąca) formach modlitwy w Jego intencji oraz w intencji wypełnienia Jego posłannictwa.
  • Pogłębiać wiedzę religijną poprzez lekturę Pisma Świętego i wydawnictw religijnych oraz korzystanie z katechez głoszonych za pośrednictwem rozgłośni katolickich.
  • Organizować spotkania i dyskusje służące poszerzaniu i pogłębianiu wiedzy religijnej.

Zadania te realizowane głównie w oddziałach parafialnych powinny być uzgodnione z parafialnym asystentem kościelnym. Sposób ich realizacji jest uzależniony od sytuacji w konkretnej parafii. Można je realizować w ramach istniejących już form działalności w parafii, a jeśli takie nie istnieją, to Akcja Katolicka winna je zorganizować.