DZIAŁALNOŚĆ W SFERZE KULTURALNEJ

Zmierzać będzie do rozwoju duchowego człowieka i jego osobowości poprzez umożliwienie poznania dziedzictwa narodowego, chrześcijańskich wartości oraz naszych korzeni tkwiących w cywilizacji łacińskiej. Podejmowane działania to:

1. Organizowanie i propagowanie czytelnictwa czasopism i gazet katolickich, a także społecznych, kulturalnych i politycznych, których tytuły wskażą władze Akcji w porozumieniu z Asystentami Kościelnymi.
  2. Organizowanie punktów sprzedaży prasy i książek, a także tworzenie przy współudziale parafii i innych stowarzyszeń bibliotek i czytelni.
  3. Wydawanie pism parafialnych.
  4. Organizowanie imprez kulturalnych propagujących wartości chrześcijańskie i patriotyczne w postaci wieczorów poetyckich, konkursów, wystaw dzieł sztuki, występów artystów, festynów parafialnych.
  5. Organizowanie amatorskich zespołów artystycznych, zwłaszcza wśród młodzieży oraz ich występów.
  6. Zabawy karnawałowe
  7. Propagowanie kultury fizycznej i turystyki oraz pomoc przy tworzeniu parafialnych klubów sportowych. Zorganizowanie Archidiecezjalnej Olimpiady Parafialnej, PAS