DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZACYJNA

W pierwszym okresie po erygowaniu Akcji Katolickiej naszej Archidiecezji zostały podjęte działania organizacyjne na całym obszarze naszej Archidiecezji w celu powołania statutowych władz Instytutu Archidiecezjalnego i parafialnych oddziałów. Realizacją tego zadania zajmowali się przede wszystkim członkowie Zarządu oraz Rada Archidiecezjalnego Instytutu AK AWr. Spośród prowadzonych działań należy wymienić:

1. Stworzenie grup inicjatywnych oddziałów AK w parafiach Archidiecezji Wrocławskiej w oparciu o "Regulamin powoływania Parafialnych Oddziałów AK AWr".
  2. Opracowano ramowy program działania dla parafialnych oddziałów, a także inne dokumenty ułatwiające działalność, w tym regulaminów działania zarządów. (opracowano 3-letni program działalności AIAK na lata 1998 - 2000).
  3. Przygotowano kalendarium zwoływania walnych zebrań założycielskich parafialnych oddziałów AK AWr.
  4. Powołano statutowy Zarząd Instytutu Archidiecezjalnego AK AWr.
  5. Opracowano zasady finansowania AK AWr, w tym parafialnych oddziałów.
  6. Opracowano zasady i schemat przepływu informacji wewnątrz AK AWr. W ramach tych działań wprowadzono dyżury w biurze Instytutu Archidiecezjalnego.
  7. Podjęto zadania integracji stowarzyszeń i grup związanych z Kościołem Katolickim.