KOMUNIKATY

2011-03-02 Dziękczynienie Kościoła Wrocławskiego [2011-04-02]

2 kwietnia br., w 6-tą rocznicę odejścia do Domu Ojca Sługi Bożego Jana Pawła II Archidiecezja Wrocławska, duchowieństwo i wierni wraz ze swym Arcypasterzem, złoży Bogu Miłosiernemu dziękczynienie za dar decyzji Ojca św. Benedykta XVI o beatyfikacji wielkiego Papieża, w dniu 1 maja br.

Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej w Archikatedrze Wrocławskie o godz. 11.00 przewodniczyć będzie J. E. Ks. Abp Marian Gołębiewski Metropolita Wrocławski. Po Mszy św. odbędzie się, z intencją dziękczynną, "MARSZ DLA JEZUSA" z Katedry na Rynek Wrocławski.

W tym dniu również w każdej parafii Archidiecezji zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w duchowej jedności ze Sługą Bożym Janem Pawłem II.

Do udziału w tym Dziękczynieniu zapraszamy duchowieństwo, siostry zakonne, wiernych, a szczególnie młodzież z całej Archidiecezji.

Ks. Marian Biskup

Wikariusz Biskupi ds. Duszpasterstwa

2011-01-28 Debaty walentynkowe

Otrzymaliśmy propozycję KSM - organizowania debat walentynkowych:

"Drodzy Przyjaciele,

Zapraszamy Was do współtworzenia Debat Walentynkowych w różnych środowiskach: w miastach, uczelniach, szkołach, parafiach na terenie Polski, a w miarę możliwości prosimy Was o zachęcenie do udziału w tym projekcie Waszych przyjaciół, inne wspólnoty katolickie, parafie, które znajdują się poza granicami naszego kraju.

Łukasz Brodzik

Koordynator Projektu
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Wytyczne organizacji debaty: 1.W sprawie debat.doc; 2.debaty walentytnkowe.doc"

2011-01-25 Pielgrzymka Archidiecezjalna

Wydział Duszpasterski Kurii Wrocławskiej i Biuro Podróży PANORAMA Wrocław zapraszają na Pielgrzymkę Archidiecezjalną na Beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II (program pielgrzymki).

2011-01-02 Sprawozdania

Zarząd Diecezjalny AK ArWr prosi Prezesów POAK o nadsyłanie sprawozdań (formularz) z działalności ich oddziałów w terminie do 15 stycznia br.

2010-12 Biuletyn okolicznościowy

Z okazji XV-lecia Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej został wydany okolicznościowy biuletyn. Dostępny do nabycia u prezesa AIAK p.Eugeniusza Kaźmierczaka.