Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej - wydarzenia

WYDARZENIA

 

| 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

2021-12-23

Życzenia

2021-12-07Wspomnienie i ostatnie pożegnanie śp. Andrzeja Wrony

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego brata w Chrystusie

śp. Andrzeja Wrony

Kochany śp. Andrzeju, wzorowy Mężu i Ojcze Rodziny, gorliwy katoliku, wierny członku Akcji Katolickiej, Patrioto Polski, społeczniku, niezapomniany Przyjacielu.

W imieniu Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej, pragnę wyrazić wdzięczność i podziękowanie za Twój wkład w dzieło Akcji Katolickiej od chwili powołania POAK przy parafii św. Wawrzyńca we Wrocławiu - Żernikach w dniu 08.05.2007r., którego byłeś wieloletnim prezesem.

2021-11-21AKCJA KATOLICKA MUREM ZA CHRYSTUSEM KRÓLEM

Przygotowując się do obchodów Uroczystości Chrystusa Króla, członkowie Akcji Katolickiej modlili się Nowenną zaproponowaną przez Zarząd KIAK. W wigilię Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata Patronalne Święto Akcji Katolickiej, członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej uczestniczyli we Mszy św. odpustowej w kościele p.w. Chrystusa Króla we Wrocławiu. Homilię oraz okolicznościową konferencję "Przyszedłem po to, aby służyć", wygłosił ks. Aleksander Radecki znany wrocławski spowiednik, kierownik duchowy oraz przede wszystkim wspaniały kapłan, ojciec duchowny Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

2021-09-28Spotkanie modlitewne

Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej już po raz dziesiąty zainicjowała modlitewne spotkanie na Placu Katedralnym u stóp kolumny Chrystusa Króla przy wrocławskim seminarium.

W modlitwę włączyli się członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej wraz z Asystentem Diecezjalnym ks. Łukaszem Piłatem, siostry zakonne, klerycy MWSD, członkowie Żywego Różańca, ludzie dobrej woli.

2021-09-03

DokumentDokument

2021-08-31Pomagamy

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy dzieli się dobrą wiadomością. Dzięki wydaniu przez nasz oddział kalendarza na rok 2021 i pokryciu kosztów druku przez DOBRODZIEJÓW, pomogliśmy finansowo w organizacji Bezpiecznych Wakacji-tygodniowych półkolonii w parafii [23-27 lipiec]. Dołączyliśmy do Dobrodziejów: Parafialnego Caritasu i ks. Proboszcza . Dzieci były pod bardzo dobrą opieką ks. Aleksandra i wolontariuszy, miały zapewniony posiłek i wiele atrakcji włącznie z wycieczkami.

2021-08-28Krzeszów

Minął miesiąc czasu jak Akcja Katolicka i Męski Różaniec z Oleśnicy „gościł,” u św. Józefa w Krzeszowie. Jest to przepiękne miejsce, Perła Baroku. Obok kościoła św. Józefa w którym uczestniczyliśmy we Mszy świętej, zawitaliśmy do Matki Bożej Łaskawej w cudownym obrazie umieszczonym w głównym ołtarzu Bazyliki . Mieliśmy też możliwość wysłuchania koncertu organowego, który zrobił na nas ogromne wrażenie. Po obiedzie pojechaliśmy do Prudnika, miejsca osadzenia w więzieniu Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Chcieliśmy w tym roku ŚWIĘTEGO JÓZEFA i Beatyfikacji PRYMASA STEFANA WYSZYŃSKIEGO być osobiście w tych miejscach. Pan Bóg pobłogosławił zorganizowanie pielgrzymki, a Święty Józef zadbał o Dobrodzieja, któremu bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe. Zachęcamy do nawiedzenia tych świętych miejsc.

zdjęcia

Roman Faryś

2021-06-19„Z Maryją w obronie wiary”. XXV Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

Pod hasłem „Z Maryją w obronie wiary” odbyła się w sobotę 19 czerwca 2021r. na Jasnej Górze 25  Ogólnopolska  Pielgrzymka  Akcji  Katolickiej. Miała ona charakter dziękczynny i pokutno - ekspiacyjny.

Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej przy Parafii NMP Matki Miłosierdzia i przy Parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy, zorganizowały w tym dniu autokarową  pielgrzymkę diecezjalną.

2021-06-12/1310-lecie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na Nowym Dworze

W dniach 12 i 13 czerwca 2021 (sobota – niedziela) wspólnota Akcji Katolickiej przy parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu na Nowym Dworze świętowała jubileusz 10-lecia swego istnienia. Centralnym punktem tych obchodów była sobotnia wieczorna Msza święta w intencjach dziękczynno-błagalnych AK. Przy ołtarzu został wystawiony sztandar parafialnej Akcji Katolickiej; jej członkowie czytali Słowo Boże, przygotowali i przedstawili Modlitwę wiernych, a w procesji

z darami złożyli, ufundowany przez POAK z okazji swojego 10-lecia, jubileuszowy dar dla parafii – ornat z motywami eucharystycznymi.

Mszy świętej koncelebrowanej – przez proboszcza ks. Krzysztofa Hajduna oraz pracujących

w parafii kapłanów – przewodniczył ks. Łukasz Piłat, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej. Wygłosił on homilię, w której podziękował ks. kan. K. Hajdunowi parafialnemu asystentowi AK za inicjatywę powołania (2011) przy parafii Akcji Katolickiej i za jego codzienną współpracę ze wspólnotą, Zarządowi POAK, z jego prezesem Joanną Lubieniecką, za podejmowane działania formacyjne, edukacyjne i inicjatywy apostolskie.

2021-04-27Jubileusz 25. Akcji Katolickiej w Polsce

Dobiega końca nasze przygotowanie duchowe do srebrnego Jubileuszu Akcji Katolickiej w Polsce, poprzez modlitwę nowenną, którą zanosiliśmy przed Boży tron poprzez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II naszego Patrona.

Już w najbliższą niedzielę 2 maja przypadnie 25. rocznica odrodzenia Akcji Katolickiej w Polsce. Ciągle jednak funkcjonujemy w trudach nieustającej pandemii i wielu ograniczeń. Choć coraz śmielej wyglądamy powrotu do szerszych spotkań. Na ten czas wobec miłości bliźniego jednak przyjmujemy stawiane wymagania.

2021-04-23Akcja Katolicka w akcji

Może przekroczyliśmy punkt krytyczny w walce z pandemią, ale przed nami jeszcze wiele cierpień i ciężkich chwil. Zwłaszcza dla chorych i ich rodzin. Różne POAK w różny sposób udzielają im wsparcia. Apelujemy do wszystkich członków Akcji Katolickiej o dalszą modlitwę. Szczególnie za chorych ze szpitala przy ul. Rakietowej (którzy prosili o wsparcie) i – przy ul. Koszarowej. Oto skromny przykład działań POAK w Nowolesiu (Dekanat Strzeliński)

W minioną niedzielę obchodziliśmy Święto Miłosierdzia Bożego. To cenne przypomnienie, że Miłosierdzie Boże trwa nieustannie. I nieustannie jest potrzebne. Obecnie najbardziej – chorym. Śledzimy w telewizji „ na pasku” ekranu bieżące statystyki o zarażonych, zmarłych. I tak – od roku. Cyferki. Prognozy. Zupełnie inaczej wszystko wygląda, jak ktoś bliski – lub tylko znajomy – trafia do szpitala jednoimiennego, np. na ulicę Rakietową we Wrocławiu.

2021-04-14Szturm Modlitewny - Koronka Za Odchodzących

Kochani,

Do wrocławskiej kurii od mniej więcej listopada wpływa kilkanaście aktów apostazji tygodniowo. Co się ludziom przestało podobać? Dlaczego chcą zgasić światło? 6 przykazanie nie jest nowością, ono trwa od czasów przymierza na Synaju. Nauka Kościoła o obronie życia też nie jest nowa. Nauczanie moralnego Kościoła Rzymskokatolickiego jest stałe. Co się więc stało?

Kochani,

NIE USTĘPUJMY POLA szatanowi i nie stójmy bezczynnie. Możesz prosić miłosierdzie Boże o opamiętanie dla tych naszych braci błądzących.

Przekaż, bardzo proszę dalej prośbę o odmówienie codziennie koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji okłamywanych braci i sióstr. Może masz znajomości w klasztorach - przekaż również.

Piotr Noworol 506-11-000-1

2021-04-10Rocznica 10-tego kwietnia

10 kwietnia 2021 o godzinie 18.00 w parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy uczestniczyliśmy wraz pocztem sztandarowym Akcji Katolickiej we Mszy Świętej. Modliliśmy się za wszystkich uczestników delegacji państwowej, która leciała do Smoleńska, aby złożyć hołd pomordowanym Polakom, którzy zgineli w Katyniu. Zginął Prezydent Polski wraz z małżonką i wielu wybitnych Patriotów Polski, razem 96 osób. Obowiązkiem naszym jest pamiętać o tej największej Tragedii, obowiązkiem naszym jest dochodzenie, i wyjaśnienie przyczyn tego pamiętnego lotu do SMOLEŃSKA. Przed Mszą św. wiązankę kwiatów pod pomnikiem złożyła europosłanka Beata Kempa.

zdjęcia

Roman Faryś