Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej - wydarzenia

WYDARZENIA

 

| 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

2022-12-21

Życzenia Boże Narodzenie 2022

2022-11-20Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

W niedzielę 20.11.2022 o godz. 15.00 w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, Patronalne święto Akcji Katolickiej, członkowie Zarządu DIAK spotkali się po raz piąty, by uczcić Chrystusa Króla, oddać Mu hołd oraz pomodlić się, zgodnie z dewizą Akcji Katolickiej, w intencji „odnowienia wszystkiego w Chrystusie”, by wyprosić pokój Chrystusa w królestwie Chrystusowym, w tym w naszej Ojczyźnie i na Ukrainie”. Odmówili Akt Poświęcenia Akcji Katolickiej Chrystusowi Królowi, Akt Intronizacji Chrystusa Króla w rodzinach naszej Ojczyzny oraz dziesiątek Różańca Św. w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Nieobecni członkowie Akcji Katolickiej pod kolumną, modlili się w swoich kościołach parafialnych i w rodzinnych domach.2022-09-28Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata.

Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej już po raz jedenasty zainicjowała modlitewne spotkanie na Placu Katedralnym u stóp kolumny Chrystusa Króla przy wrocławskim seminarium.

W modlitwie uczestniczyli członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej, siostry zakonne, klerycy MWSD, członkowie Żywego Różańca, ludzie dobrej woli.

Koronkę do Bożego Miłosierdzia zebrani odmówili w intencjach:

- Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).

- Za oddalenie pandemii koronawirusa, przestrzeganie dobrowolności i nieprzymuszonej decyzji każdego człowieka, by przyjąć preparat zwany szczepionką.

- O pokój na Ukrainie i na całym świecie.

- O powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!

- Za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących aby sprawowanie władzy pojmowali jako służbę, nie łamiąc praw Bożych, nie lekceważąc praw Bożych, nie lekceważąc potrzeb obywateli, którzy powierzyli im rządy.

- Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej we Wrocławiu przy Parafii św. Augustyna, Opatrzności Bożej, NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy, również zainicjowały modlitewne spotkania.


zdjęcia

ek

2022-09-10

Oświadczenie

2022-06-17Wspomnienie i ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Krasonia

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego brata w Chrystusie śp. Tadeusza Krasonia.

W imieniu władz Akcji Katolickiej AWr, członków i sympatyków n/stowarzyszenia, pragnę wyrazić wdzięczność i podziękowanie za Twój kochany śp. Tadeuszu wkład w dzieło Akcji Katolickiej od chwili jej odradzania się w archidiecezji wrocławskiej w 1997 r. aż po ostatnie dni.

Przez te wszystkie lata, zawsze z wielką życzliwością, zaangażowaniem, cennymi propozycjami, modlitwą, wspierałeś śp. Tadeuszu, reaktywowanie i działalność Akcji Katolickiej w Polsce i na terenie n/archidiecezji, za co zostałeś uhonorowany przez Kapitułę Odznaczeń Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej, statuetką Chrystusa Króla (2.12.2015r.)

2022-05-21Zebranie sprawozdawczo-wyborcze DIAK AWr.

Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna nowy rozdział swojej działalności. Dokładnie sześć lat temu, w maju 2016 roku odbyły się wybory jej władz. W związku z upływem kadencji Zarządu DIAK, zaistniałych nadzwyczajnych okoliczności spowodowanych pandemią, wojną na Ukrainie oraz trudnościami w powołaniu nowych członków stowarzyszenia oraz kandydatów do władz DIAK, Rada DIAK podjęła decyzję o wyborze kandydatów na Prezesa, członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej DIAK oraz delegata do Rady KIAK na kolejną kadencję. W wyniku wyborów nowym prezesem DIAK AWr. został Ryszard Majewicz.

Zanim doszło do wyborów sprawozdanie z upływającej kadencji złożył Zarząd pod kierownictwem Janusza Wolniaka. Delegaci udzielili ustępującemu Zarządowi absolutorium, przyjęli sprawozdanie finansowe i dokonali wyboru kandydatów do Zarządu, Komisji Rewizyjnej DIAK i delegata do Rady KIAK.

2022-04-14

Wielkanoc