Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej - wydarzenia

| 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

2019-08-10Kuria Krakowska ul. Franciszkańska

Foto-Reportaż ze spotkania modlitewnego w obronie abp Marka Jędraszewskiego przy słynnym oknie papieskim

2019-08-02/1039 Piesza Pielgrzymka Wrocławska

WROCŁAW - JASNA GÓRA „OŻYWICIEL”

„Pielgrzymkowy przerywnik w Oleśnicy”

Czas szybko biegnie, niedawno chodziłem z dziećmi, później żona dołączyła i razem pielgrzymowaliśmy do Częstochowy (1982-2010). Jak zdrowie już nie pozwoliło iść pieszo, to do dzisiaj w 16 grupie duchowych uczestników pielgrzymki. Razem z parafianami z NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy pielgrzymujemy duchowo uczestnicząc w godzinkach, Mszy Świętej, modlitwie Anioł Pański z konferencją oraz w Apelu Jasnogórskim przy pomniku świętego Jana Pawła II. W reportażu filmowym chciałem pokazać pewien etap pielgrzymki.

Warto włączyć się choć w takie duchowe pielgrzymowanie.

Pielgrzymi bardzo doceniają modlitwę duchowych pielgrzymów.

Jestesteśmy razem pielgrzymkową wspónotą.

Roman Faryś

2019-07-14Relacja pielgrzyma-fotoreportera z XXVIII pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Gór&

Na wstępie chciałem podziękować przewodniczącej Koła R. Maryja pani Janinie Szczuraszek z parafii św. Jana i Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy za zorganizowanie corocznej pielgrzymki. Piszę to imieniu Akcji Katolickiej z parafii NMP Matki Miłosierdzia z Oleśnicy, którą reprezentowali jej członkowie oraz imieniu osobistym za umożliwieniu mi, pójścia razem z darami podczas mszy świętej na wałach jasnogórskich.

2019-06-20Boże Ciało

Procesja Bożego Ciała w zdjęciach

Więcej na stronie: http://ak.olesnica.net.pl/

2019-06-08„Z Maryją idziemy w przyszłość” przesłanie XXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę

Dnia 8 czerwca br., tj. w sobotni poranek o godz. 10.30 do Kościoła Św. Zygmunta w Częstochowie dotarła nasza 20 osobowa grupa pielgrzymów z Akcji Katolickiej w Oleśnicy, z prezesem Romanem Farysiem i z asystentem kościelnym archidiecezji wrocławskiej ks. Łukaszem Piłatem na czele.

Pielgrzymowanie na Jasną Górę rozpoczęło się w najstarszej częstochowskiej parafii, Św. Zygmunta, w której 40 lat temu Św. Jan Paweł II spotkał się z przedstawicielami laikatu.

2019-04-13Rekolekcje Wielkopostne 2019

W ostatnim czasie naszą parafię p.w. św. Andrzeja Boboli we Wrocławiu, zaszczycił swoją obecnością asystent diecezjalny Akcji Katolickiej ks. Łukasz Piłat, który przeprowadził nauki rekolekcyjne. Owocem tych rekolekcji były wspaniałe nauki, niezwykle duża frekwencja oraz spowiedź i pojednanie z Panem Jezusem.

Nam, jako członkom POAK, było bardzo przyjemnie słyszeć na każdym kroku ciepłe opinie na temat naszego rekolekcjonisty, tym bardziej, że to On jest właśnie naszym diecezjalnym Asystentem. Dzięki Niemu i Jego postawie byliśmy dumni, że jesteśmy członkami Akcji Katolickiej, co wyraziliśmy zabierając głos w podziękowaniu na zakończenie rekolekcji.

2019-04-109-rocznica Tragedii Smoleńskiej - parafia NMP Matki Bożej Miłosierdzia w Oleśnicy

Cztery lata temu z inicjatywy POAK został postawiony i poświęcony pomnik upamiętniający tych, którzy zginęli w Katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem. Co roku gromadzimy się na Mszy świętej. W tym roku przewodniczył Jej i krótkie słowo na jej rozpoczęcie wygłosił ks. Proboszcz Zdzisław Paduch.

2019-03-30Zebranie Rady DIAK AWr. w dniu 30.03.2019r.

W sobotę, 30 marca 2019 r. o godz. 10.30, w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ulicy Katedralnej 4 we Wrocławiu, odbyło się Zebranie Rady Archidiecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej. Zebranie zostało poprzedzone Mszą św. w Kościele p.w. św. Piotra i Pawła (pod „4”), której przewodniczył, w zastępstwie Diecezjalnego Asystenta Akcji Katolickiej, ks. prefekt Józef Jarmuła.

2019-03-01Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji uroczystości odbyły się również w Oleśnicy, gdzie szczególną uwagę poświęcono Ludwikowi Marszałkowi ps. Zbroja.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony w 2011 roku w hołdzie tym, którzy po latach okupacji niemieckiej, po wkroczeniu na ziemie polskie sowieckich i rodzimych komunistów, mieli odwagę wytrwać w walce o niepodległą Polskę.

2019-01-26Spotkanie opłatkowe DIAK

W sobotę, 26.01.2019r. odbyło się spotkanie opłatkowe członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej. Na zaproszenie Zarządu DIAK, mimo złej pogody i nie domagań zdrowotnych, odpowiedziało wielu członków POAK. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele p.w. św. Marcina. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Łukasz Piłat Asystent Kościelny DIAK. W homilii, ks. Łukasz podkreślił znaczenie relacji międzyosobowej zaistniałej w trakcie wielorakich spotkań. Źródłem owocnych relacji jest Bóg. Z nawiązania osobistej relacji z Bogiem, wypływają pozytywne relacje z drugim człowiekiem w Rodzinie, w społeczeństwie, w świecie. Czerpiąc z Bożego źródła, należy nawiązywać dobre relacje w trakcie każdego spotkania.

2019-01-06Społeczność Oleśnicy zamanifestowała przywiązanie do chrześcijańskiej wiary i tradycji

6 stycznia wierni Kościoła katolickiego obchodzą Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli, które kończy okres Świąt Bożego Narodzenia. Ulicami Oleśnicy, jak co roku, przeszedł tłumny Orszak Trzech Króli.

Organizatorzy rozdali jego uczestnikom 3 tysiące papierowych koron..Wśród uczestników orszaku znaleźli się m.in.: biskup Andrzej Siemieniewski, przewodniczący Rady Miasta Aleksander Chrzanowski, wójt gminy Oleśnica Marcin Kasina, były starosta oleśnicki Wojciech Kociński. Nie zabrakło sióstr felicjanek, wiele rodzin było z dziećmi,w jednego z królów wcielił się Wojciech Karasek