Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej - wydarzenia

| 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

2018-06-24Festyn w Oleśnicy

Akcja Katolicka im. ks. Infułata Franciszka Sudoła przy parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy w dniu 24 czerwca 2018 roku zorganizowała XVI Parafialny Festyn Rodziny. Po uroczystej mszy św. w intencji 15 rocznicy poświęcenia sztandaru POAK, otwarcia festynu w imieniu ks. Proboszcza dokonał ks. Jakub Mazur. Występy dzieci z przedszkola nr 3 rozbawiły publiczność, wprowadziły rodziców, opiekunów dobry nastrój. Każde dziecko otrzymało paczkę z łakociami i dyplom dla całej grupy.

2018-06-09Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej

W dniu 09.06.2018 r. przypadła Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Częstochowy. Szczególna w tym roku, bo przypadająca w 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Członkowie Akcji Katolickiej przy Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Oleśnicy zorganizowali autokarową pielgrzymkę w tym dniu. Uczestnikami wyjazdu byli nie tylko wierni naszej Parafii, jechali z nami przedstawiciele Akcji katolickiej z Bazyliki Oleśnickiej oraz z Parafii Św. Józefa w Bierutowie. Towarzyszył nam także Janusz Wolniak Prezes DIAK Arch. Wrocławskiej.

2018-05-03Święto Narodowe Trzeciego Maja

Przyłączając się do obchodów w Święto Narodowe Trzeciego Maja, delegaci POAK oraz poczet sztandarowy wzieli udział w uroczystościach odbywających się w Oleśnicy.

film (autor Roman Faryś )

2018-04-10Smoleńsk - Pamiętamy

We wtorek minęła kolejna - już ósma rocznica katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. W całym kraju wspominiano oraz upamiętniano ofiary tej katastrofy. Zapraszamy do obejrzenia materiałów z obchodów z parafi w Oleśnicy.

film (autor Roman Faryś )

2018-03-24Dzień Skupienia

W dniu 24 marca 2018r. w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu odbył się coroczny Wielkanocny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej. W spotkaniu udział wzięło kilkadziesiąt członków AK z kilkunastu parafialnych oddziałów AK wraz z przedstawicielami Zarządu DIAK, diecezjalnym Asystentem Kościelnym AK ks. Łukaszem Piłatem oraz ks. prałatem Czesławem Majdą Asystentem Kościelnym POAK parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe’go we Wrocławiu.

2018-02-17Zebranie sprawozdawczo – wyborcze Rady DIAK AWr.

W dniu w 17 lutego 2018 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Rady DIAK Archidiecezji Wrocławskiej. Przed rozpoczęciem obrad, członkowie Rady i delegaci POAK zebrali się w kościele św. Marcina na Ostrowiu Tumskim i uczestniczyli we Mszy św. celebrowanej przez diecezjalnego Asystenta Kościelnego Akcji Katolickiej ks. Łukasza Piłata.

2018-03-01Dzień Żołnierzy Wyklętych w Oleśnicy

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji uroczystości odbyły się również w Oleśnicy, gdzie szczególną uwagę poświęcono Adamowi Lazarowiczowi. Jak co roku uczestniczyli wraz z pocztem sztandarowym członkowie Akcji Katolickiej składając hołd Żołnierzom Niezłomnym.

Roman Faryś

2018-02-06Podsumowanie działalności POAK za rok 2017 / Rozpoczęcie 9-miesięcznej Nowenny z okazji Jubileuszu

W dniu 6 lutego 2018 roku podczas Walnego zebrania, Zarząd POAK podsumował działalność za rok 2017 oraz przedstawił plan finansowy wraz z kalendarium działań na 2018 rok. Przyjęto miedzy innymi, że Parafialny Festyn Rodziny odbędzie się w dniu 24 czerwca, na którym zaprezentowany zostanie Jubileuszowy biuletyn, będzie w nim opisana działalność wraz z dużą ilością zdjęć z całego 20-lecia oraz kalendarz na 2019 rok. Ustalono również, że dwudniowy dzień skupienia w tym roku będzie miał miejsce w miesiącu wrześniu na Jasnej Górze w Częstochowie.

2018-01-27Charytatywny koncert dla rodaków

W hali sportowej sportowej MOSiR-u w Sycowie w dniu 29 stycznia 2018 roku odbył się XV Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie.

Organizatorami koncertu był burmistrz Sycowa Sławomir Kapica, Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek oraz komitet organizacyjny.

Przed publicznością wystąpiły zespoły: Państwowy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze", Białe Skrzydła (Białoruś), Aksamitki, Rezonans (Ukraina).

2018-01-25Ferie zimowe 2018 w parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy

W tym roku przypada wyjątkowa bo 20. rocznica działania w naszej parafii Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. ks. infułata Franciszka Sudoła. Członkowie tej zawsze aktywnej formacji parafialnej podejmują wielorakie inicjatywy, które służą parafianom i mieszkańcom Oleśnicy. Jedną z nich była organizacja ferii zimowych dla dzieci. Złożyły się na nie wyjazd do parku trampolin oraz zabawa karnawałowa.

2018-01-06Orszak Trzech Króli

Już po raz szósty ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszył z oleśnickiego rynku, następnie przeszedł ulicami: Wałową, 3-maja, Kilińskiego, aż do Placu Zwycięstwa. W wydarzeniu uczestniczyli licznie mieszkańcy z trzech oleśnickich parafii, wśród których można było zaobserwować dużą liczbę rodzin z dziećmi, a na głowach samych uczestników oczywiście widoczne były korony.